Kolik je u nás Bohdalovů atd

Kolik mají naše obce jmenovců

(obce v ČR se stejným názvem jako obce našich farností)

• Bohdalov je u nás ještě 1 x jako součást Městečka Trnávka na okrese SY, Bohdalice najdeme 1 x – VY, Bohdalec 2 x – ZR, Praha a Bohdalovice také 2 x – CK a JN.
  • Březí jsou na našem okrese dvě a ještě 4 další samostatné obce – BV, PH, ST, PT a 17 částí obcí, celkem tedy 23 Březí.
  • Budeč je také ještě na okrese JH ale patří k Moravě a pak je kostel v Budči na okrese Kladno – nejstarší stavba v Čechách, která dosud slouží svému původnímu účelu a je zachovaná v původním stavu.
  • Chroustov – stejné jméno nese také jedna obec na okr. NB a 2 části obcí – JI a TR.
  • Kotlasy a Pokojov jsou v tomto smyslu jedináčci.
  • Kyjov u nás nesou dvě obce – ZR a HB, 1 město – HO a 3 části obcí – PE, DC, TA - a jednou na Slovensku.
  • Matějovy jsou u nás celkem dva, ještě součást města Sedlec-Prčice - PB.
  • Rudolec s přívlastkem Český je ještě na okrese JH, ale v jeho moravské části a stejně se jmenují 2 části obcí – SO, PB.
  • Újezd samostatně bez přívlastku se u nás nachází ještě 5 x – BE, DO, OL, ZN a ZL, části obcí nebo měst – 13 x, s dalším přídavným jménem nebo doplňkem jej najdeme jako samostatnou obec ještě 38 x, jako část obce nebo města 33 x, a 5 Újezdů dokonce zaniklo kvůli přehradám nebo těžbě uhlí, což máme i s tím naším živým celkem 95.
  • Veselí nesou ještě 2 města, jedno Vysoké Veselí a 8 částí obcí nebo měst. (Je také Malé Veselí, neboli Veselíčko: nedaleko od nás a pak ještě 3 x – PI, OL, PR, a zaniklá obec tohoto jména byla dokonce 2 x v jednom okrese – DC.)

Použité SPZ okresů:

BEroun, BrnO venkov, BRuntál, C.Bud., C.Krumlov, C.Lípa, ChRudim, CHomutov, DěCín, DOmažlice, HOdonín, H.Brod, Hradec Kr, JIhlava, J.Hradec, Jablonec n.Nisou, KLadno, KlaTovy, K.Vary, LiBerec, LiToměřice, MOst, M.Boleslav, NAchod, NymBurk, OLomouc, OPava, PArdubice, PříBram, PElhřimov, PIsek, PRerov, Plzeň Sever, PrachaTice, Praha Západ, Praha výcHod, RAkovník, Rychnov n.K., ROkycany, SEmily, SOkolov, STrakonice, SUmperk, SvitavY, TAbor, TaChov, TePlice, TRebíč, TrUtnov, U.Hradiště, Ustí n.L., Ustí n.O., VSetín, VYškov, ZLín, ZNojmo, ZR